Domů Novinky Aplikace ECHO pomůže při hledání pohřešovaných dětí. Stáhněte si ji do mobilu

Aplikace ECHO pomůže při hledání pohřešovaných dětí. Stáhněte si ji do mobilu

  • V České republice se každoročně pátrá přibližně po dvou desítkách pohřešovaných dětí
  • Policisté major Martin Kaiser a kapitán Petr Bureš přišli s nápadem mobilní aplikace ECHO, která výraznou měrou zvyšuje šanci na jejich nalezení
  • Aplikaci vytvořilo studio Blueberryapps a nainstalovat si ji můžete z Google Play či App Store

V případě, že se pohřešuje dítě, je čas mimořádně důležitý, protože s každou hodinou šance na jeho nalezení klesá. Pokud by aplikace pomohla k včasnému nalezení byť jediného dítěte, tak naplní svůj zamýšlený účel. Její napojení na policejní databázi zajistí, že se v ní dítě objeví téměř okamžitě a jakýkoliv její uživatel může ihned pomoci s pátráním. Aplikace je zdarma, nijak neshromažďuje osobní informace a je nenáročná na data.

S financemi pomohl Vodafone

Aplikace ECHO
Aplikace ECHO, ilustrační | foto: vlastní

Projekt mobilní aplikace ECHO realizovali major Martin Kaiser a kapitán Petr Bureš, kteří do svého týmu přibrali ještě další tři členky, v té době na rodičovské dovolené. Tým úspěšně absolvoval startupový program Laboratoře Nadace Vodafone, která projekt výrazně finančně podpořila a pomohla aplikaci ECHO s veřejnou sbírkou, díky čemuž se podařilo získat dostatek finančních prostředků na její vývoj.

O důležitosti aplikace a jejím využití v praxi svědčí i to, že se stala součástí mobilní bezpečné platformy, což je zařízení (mobilní telefon), které mají u sebe policisté v přímém výkonu služby. Protože pátrání po dětech není jen národní doménou a často má přesah i do sousedních zemí, tvůrci uvažují i o rozšíření aplikace do okolních států.

Zapojte se do pátrání po pohřešovaných dětech

„Veřejnost již v minulosti několikrát přispěla k úspěšnému pátrání, a proto věříme, že když dostane do ruky další nástroj, bude to fungovat ještě lépe. Telefon má dnes u sebe téměř každý,“ popisuje major Martin Kaiser a dodává: „Vycházíme z toho, že každé pohřešované dítě musí někdo někde zahlédnout – v MHD, v obchodě, na benzinových stanicích, v parcích atd., když ale neví, že se po něm pátrá, tak pochopitelně žádnou aktivitu nevyvine. To bychom chtěli změnit.“

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější články

NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE

Na sociálních sítích

1,610FanoušciTo se mi líbí
9NásledovníciNásledovat
216NásledovníciNásledovat
47,300OdběrateléOdebírat