Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Anonymous stupňují tlak! Málem odstřihli Nestlé a zaútočili na ruské tiskárny

  • Válka na Ukrajině stále probíhá
  • V kybernetickém prostoru úřadují hackeři
  • Anonymous stupňují tlak

Hackeři z hnutí Anonymous kvůli ruské okupaci Ukrajiny působí v rámci kyberprostoru Kremlu obrovské škody. A hodí se dodat, že svůj tlak na tamější režim nebývale stupňují.

Nekompromisní Anonymous

Před pár dny na Twitteru dokonce oznámili, že veškeré západoevropské firmy, které neukončí své působení na ruském trhu, budou předmětem jejich útoků. Aktuálně se na sociálních sítích objevuje zpráva, že první obětí se stal švýcarský potravinový gigant Nestlé. Ten se však nechal slyšet, že data, jež se dostala do spárů Anonymous, jsou informace, které souvisí s únorovým únikem.

Značka však tuto zprávu víceméně bagatelizovala. Pro server Novinky.cz uvedla Tereze Srbková, vedoucí české pobočky, že z pohledu podniku nešlo o útok, na nějž hackeři upozorňovali. Mělo jít o informace, které se neúmyslně a na krátkou dobu objevily na webu, šlo převážně o veřejně dostupné údaje B2B povahy.


Nepřehlédněte: Hon na Ulož.to v Česku. Populární cloudová služba čelí exekuci


Hackeři tlačí na pilu

Nicméně, nyní Nestlé dává jasný signál, že to s jeho působením v Rusku nebude tak horké a hlavním úsilím společnosti je zajistit nezbytnou humanitární a finanční podporu, viz výše.

Ale to není všechno. Anonymous provedli útok na nezabezpečené ruské tiskárny. S jejich pomocí odeslali na 100 tisíc vzkazů, ve kterých informují obyvatele pravdivě o válce včetně návodu, jak obejít cenzuru Putinova režimu. Na svém twitterovém účtu také potvrdili, že všichni členové do jednoho stojí za Ukrajinou a v dosavadním snažení rozhodně nepoleví.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion, Unsplash (ilustrační)

Total
1
Shares