Windows 11

Americký whistleblower Edward Snowden se stal otcem

  • Uprchlý špion Snowden se stal otcem
  • S miminkem se na sociálních sítích pochlubila jeho žena

Bývalý spolupracovník amerických tajných služeb Edward Snowden, který zveřejnil utajované informace o elektronické špionáži v USA a nyní žije v ruském exilu, se stal otcem. Jeho manžela Lindsay Millsová zveřejnila fotografii, na níž oba drží novorozeně ve vánočním oblečení, avšak s tváří zakrytou velkým smajlíkem, uvedla to agentura Reuters.

„Veselé Vánoce, miminko,“ napsala Millsová v příspěvku s fotografií na Twitteru, na což Snowden odpověděl: „Největším darem je naše láska.“ Rusko už dříven udělilo Snowdenovi a jeho manželce azyl. Dítě dostane automaticky ruské občanství.

Zveřejnil utajované informace o využívání telefonních záznamů amerických občanů tajnými službami

Snowden je bývalým spolupracovníkem americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA). V roce 2013 zveřejnil utajované informace tajných služeb, jež mimo jiné dokládaly, že rozvědky sbíraly telefonní záznamy týkající se milionů Američanů. Podle serveru WikiLeaks byli terčem odposlechů NSA i evropští státníci včetně německé kancléřky Angely Merkelové. Snowden je za vyzrazení těchto informací stále stíhán americkými úřady, před nimiž se od roku 2013 ukrývá v Rusku.

Zdroj náhledové fotografie: Windows / Unsplash

Total
0
Shares