Alza

Alza zdražuje. Nově zaplatíte i za vyzvednutí na pobočce

  • Alza je největší český e-shop
  • Roční obrat má téměř 40 miliard korun
  • Nově zpoplatní i zboží k vyzvednutí na pobočce

Alza, největší tuzemský e-shop s ročním obratem téměř 40 miliard korun, stabilně patří mezi deset největších obchodních subjektů v České republice. Společnost za téměř tři dekády působení na trhu získala nespočet ocenění. V její nabídce narazíte téměř na vše, kosmetikou počínaje a spotřební elektronikou konče. Jak informuje server Živě.cz, firma se odhodlala k poměrně radikálnímu kroku.

Alza – 39 korun za všechno

Až doposud platilo, že jestliže jste si zboží zakoupili a bylo skladem a k vyzvednutí na jedné z celé řady prodejen, neúčtovala si žádný poplatek. Jenže to bývalo a nyní je všechno jinak. Nově zaplatíte 39 Kč pokaždé, i když si objednávku necháte poslat na prodejnu. To, jestli je produkt na skladě nebo ne, na to nemá vliv.


Čtěte také: Alza.cz usnadňuje vyzvednutí objednávky pomocí mobilu


První mimopražský Apple Shop otevřen v plzeňské Alze
První mimopražský Apple Shop plzeňské Alze | oficiální foto

Jedinou čestnou výjimkou je showroom v pražských Holešovicích, zbytek “má smůlu”. Donedávna e-shop nabízel dopravu zdarma pro zboží v hodnotě 500 korun a výše, pokud jste k platbě použili kartu Visa. Tato bohužel k dnešnímu dni končí.

Zkouší, co zákazníci snesou?

Čistě teoreticky může podnik stlačit cenu zboží, takže i s 39 korunami navíc bude stále konkurenceschopný. Problém je v tom, že na dodání zdarma zákazníci hodně slyší, takže je otázkou, jestli si Alza tak trochu “nekálí do vlastního hnízda”.

Total
46
Shares