Google přestala prodávat online reklamu v Rusku

Alphabet se daří skvěle, Google je pod velkým tlakem

  • Alphabet, pod jehož křídla patří Google, zaznamenal ve 4. čtvrtletí strmý nárůst zisku o 50 procent
  • Výsledky výrazně překonaly odhady analytiků díky příjmům z digitální reklamy i práci na dálku během pandemie onemocnění Covid-19

Zisk Alphabet se za tři měsíce do konce prosince 2020 zvýšil na 15,23 miliardy dolarů, což představuje 22,30 dolaru na akcii. Odborníci z finanční sféry přitom očekávali výsledek 15,99 dolaru na akcii.

Výsledky překonaly očekávání

Tržby v uplynulém čtvrtletí vzrostly o 23 % na 56,9 miliardy dolarů ze 46,08 miliardy dolarů před rokem, zatímco analytici odhadovali, že dosáhnou 53,15 miliardy dolarů. Tržby Googlu z reklamy stouply na 46,20 miliardy dolarů z předloňských 37,93 miliardy dolarů. Tržby z dalšího podnikání se zvýšily na 6,67 miliardy dolarů z 5,26 miliardy dolarů a příjmy z cloud computingu vzrostly na 3,83 miliardy dolarů.


Psali jsme: Google kopíruje Apple. Android 12 nabídne uspání nepoužívaných aplikací


Google patří mezi technologické giganty, kteří profitují z toho, že lidé musí během pandemie pracovat, studovat i nakupovat z domova a spoléhat se na internet a datová centra. Pandemie tak urychlila trvalý posun firem, obchodů a lidí do on-line prostoru, z čehož těží zejména cloudu computing.

Chtějí Googlu přistřihnout křídla

Dominance Google v on-line reklamě však přitáhla v poslední době pozornost regulačních úřadů v Evropě i USA a internetový gigant čelí obviněním ze zneužití své pozice. Přesto je Google na dobré cestě k tomu, aby i v letošním roce jeho příjmy z digitální reklamy výrazně stouply.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash

Total
0
Shares