Adobe Premiere

Adobe Premiere Pro výrazně zrychluje export videa na grafikách GeForce

  • S grafikami od Nvidie je rendering nyní až pětkrát rychlejší
  • Vyšla nová verze Premiere Pro 14.2
  • Podpora nového enkodéru

Nová verze programu Adobe Premiere Pro ušetří značnou část času potřebného pro export videí díky podpoře vestavěného hardwarového enkodéru (NVENC), který nabízejí grafické karty Quadro a GeForce. Při využití populárních kodeků mohou nyní editoři exportovat videa s vysokým rozlišením až pětkrát rychleji v porovnání se samotným CPU.

S rostoucím objemem práce z domova přibývá nutnost řešit sdílení práce a obsahu s kolegy a zákazníky. Výjimkou nejsou ani video editoři, kteří často využívají vlastní záběry nebo kreativně pracují s obsahem zakoupeným na foto a videobankách. V nejnovější verzi Adobe Premiere Pro, která je již dostupná, získávají tvůrci k dispozici vylepšené funkce využívající možnosti jejich GPU.

Usnadnění pracovních postupů díky akceleraci pomocí GPU

Nová verze Adobe Premiere ušetří značné množství času s novým enkódováním akcelerovaným pomocí grafické karty. Společnosti Adobe a Nvidia společně optimalizovaly Premiere Pro tak, aby program dokázal využít vestavěný hardwarový Nvidia enkodér.

Editoři se díky tomu mohou těšit až na pětinásobné urychlení exportu videí ve vysokém rozlišení a využití populárních kodeků H.264 nebo H.265 / HEVC v porovnání s využitím samotného CPU. Méně času stráveného s exportem znamená jeho úsporu pro samotnou práci s úpravami obsahu a rychlejší dokončení projektu.

Pro srovnání, hudební video na obrázku níže je dlouhé 3 minuty a 9 sekund. Při softwarovém enkódování na notebooku s Intel Core i9-9750H by tento proces zabral 3 minuty a 48 sekund. S využitím hardwarového enkodéru na RTX 2060 Max-Q je export možné provést za přibližně jednu pětinu, tedy pouhých 47 sekund. Hardwarový enkodér také urychluje exportování videa v Adobe Media Encoder, After Effects a Audition.

Srovnání renderingu videa | foto: Nvidia

V nejnovější verzi enkodéru přichází také podpora pro ProRes RAW společnosti Apple v Premiere Pro a After Effects. Poprvé budou moci video editoři a tvůrci pohyblivé grafiky importovat a editovat ProRes RAW soubory ve Windows bez nutnosti transkódování. Tuto funkci pohání CUDA a je tedy dostupná pouze na kartách Nvidie.

Zdroj náhledové fotografie: Jakob Owens / Unsplash

zdroj: Nvidia

Total
0
Shares