Netflix

5 tipů a triků pro Netflix, které by měl znát každý jeho uživatel

  • Netflix patří mezi nejoblíbenější streamovací platformy
  • Poradíme, jak na přesnější vyhledávání a prozradíme klávesové zkratky

Netflix je největší streamovací platforma na světě s 220 miliony předplatiteli a rozhodně se není čemu divit. Nabízí parádní obsah, ale mnoho uživatelů se do služby jen přihlásí a už se o nic nestará, což je škoda. Nejspíš netuší, že Netflix má v rukávu pár triků včetně tajemného tlačítka, které až zázračně zpříjemní sledování seriálů a filmů.


Nepřehlédněte: Nad Netflixem se stahují mračna. Opouští ho i dlouholetí zákazníci


Procházejte všechny originály Netflixu

V průběhu let Netflix vybudoval docela působivou sbírku vlastního originálního obsahu. Seznam zahrnuje oblíbené pořady The Crown (Koruna), Bridgerton (Bridgertonovi), Stranger Things nebo filmy jako Don’t Look Up (K zemi hleď!). Chcete-li mít pod palcem veškerý originální obsah Netflixu, jednoduše do vyhledávacího pole napište „Netflix“.

Vyhledávejte obsah ve 4K a HDR

Chytrý televizor s podporou standardu HDR a vysokým rozlišením 4K má dnes kde kdo. Najít na Netflixu odpovídající obsah ale není úplně snadné, pokud ovšem nevíte, jak na to. Naštěstí je to jednoduché jako facka.

Pokud chcete na Netflixu procházet 4K nebo HDR obsah, napište 4K nebo HDR do vyhledávacího pole a platforma vám naservíruje kompletní seznam televizních pořadů a filmů dostupných ve 4K a HDR.

Tajemné tlačítko

Tlačítko „Přehrát něco“ umožňuje Netflixu vybrat, co se vám bude líbit. Funkce je navržena tak, aby vám ušetřilo zbytečnou agónii při nekonečném hledání filmů nebo seriálů, na které jednou budete koukat.

Stačí tlačítko stisknout a platforma vám nabídne seriál nebo film, o kterém si myslí, že se vám bude líbit na základě toho, co jste viděli dřív.

Tlačítko „Něco přehrát“ (anglicky „Play Something“) je zatím dostupné pro aplikaci Netflix na smart televizorech a přehrávačích s Android TV, jako například Nvidia Shield TV. Na mobilech a webové verzi ho zatím nenajdete.

Vyhledávejte podle žánru, fráze nebo města

Už víte, že obsah na Netflixu, který chcete sledovat, můžete vyhledávat podle názvu pořadu nebo oblíbeného herce. Ale věděli jste, že algoritmy platformy vám pořady a filmy najdou i na základě jiných slov? Vyhledávat můžete i skrze výrazy jako „olympiáda“, názvy měst nebo veřejně známé osobnosti jako je třeba „Václav Havel“.

Klávesové zkratky

  • Pokud používáte Netflix na PC, jistě vám přijdou vhod následující klávesové zkratky:
  • Tlačítko F přehraje film na celé obrazovce, Esc vás vrátí zpět do okna
  • Tlačítko PgDn seriál/film pozastaví, PgUp přehrávání opět spustí nebo mezerník seriál/film pozastaví a znovu spustí
  • Shift + šipka vpravo seriál/film přetočí vpřed; Shift + šipka vlevo vás při sledování vrátí nazpátek
  • Tlačítko M u přehrávaného seriálu/filmu ztlumí zvuk
  • Stačí stisknout šipku vlevo nebo vpravo a seriál/film přetočíte přesně o 10 sekund

Zdroj náhledové fotografie: mohamed_hassa / Pixabay, zdroj: The Sun

Total
0
Shares