Netflix

5 nejlepších českých pohádek na Netflixu, které letošním Vánocům dodají tu pravou sváteční atmosféru

  • Máte dlouhý večer a chcete se pobavit s celou rodinou?
  • Tady je 5 nejlepších českých pohádek na Netflixu!

Vánoce jsou tu a s nimi i mlsání cukroví, hřejivá deka a přehlídka vánočních zázraků! Na Netflixu jsou na všechno samozřejmě dávno připraveni, takže si můžete vybrat z nepřeberného množství českých pohádek, bez nichž se žádné vánoční svátky zkrátka neobejdou – stačí se jen pustit do sledování. Tady je 5 nejlepších!


Nepřehlédněte: 50 tajných kódů Netflix: Jak najít a sledovat ty nejlepší skryté filmy o letošních Vánocích?


Anděl páně

Nepostradatelná klasika, bez které se v posledních letech neobejdou žádné české Vánoce. Anděl, který zkazí všechno, na co sáhne, je poslán na zem. Má jediný den na to, aby zde konal dobro a napravil hříšného člověka, nebo na Štědrý den propadnul navždy peklu. Co myslíte, zvládne to?

S tebou mě baví svět

Tři muži se těší na chatu na každoroční pánskou jízdu. Tentokrát je ale manželky přesvědčí, aby s sebou vzali i děti. Kamarádi si myslí, že vše hravě zvládnou, že právě jejich výchovné metody jsou mnohem lepší než pedagogické působení matek. Ale je tomu skutečně tak? No a řekněte, kdo by si po letech nechtěl připomenout památnou scénu z vlaku…

Čertí brko

Příběh vás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí, možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane pracovat.

Čertoviny

Stalo je jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, ale protože si k práci neuměli šikovně zajít, navzájem si překáželi a klopýtali jeden přes druhého, prostě hotový blázinec. Toho zmatku využili dva mladí čertíci, kteří schválně ještě víc při uklízení překáželi. A pak se to stalo. Jeden zakopl, padl na druhého a oba povalili kotel s hříšnou duší, která toho využila a utekla. A bylo zle! Napravit to mohou jedině tím, že každý přivede do pekla jednu hříšnou duši. Teprve až pak jim bude vše odpuštěno. Dáte Čertovinám šanci?

Sedmero krkavců

Nebo byste chtěli něco modernějšího? Sedmero krkavců je česká pohádka z roku 2015, natočená na motivy knihy Boženy Němcové, ve které si hlavní roli zahrála Martha Issová. Mladá dívka Bohdanka se musí pokusit vysvobodit svých sedm bratrů, které matka před lety v návalu vzteku proklela a tím proměnila v krkavce. Čeká na vás příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: vlastní, ČSFD, Netflix

Total
0
Shares