Vivo TWS 2 ANC RECENZE

Vivo TWS 2 ANC RECENZE: Skvělá bezdrátová sluchátka sráží maličkosti

Bezdrátová sluchátka jsou v posledních letech dynamicky rozvíjející se segment, do kterého míří čím dál tím více etablovaných značek. Mimo notoricky známý Apple, Samsung, Huawei, Honor, Xiaomi atd. se do těchto vod (zcela logicky) pouští i progresivní Vivo.

Je evidentní, že sázet pouze na mobilní telefony plus několik propriet čínskému brandu nestačí, a proto nedávno představil dvojici pecek. A my se v dnešní recenzi podíváme na zoubek těm dražším Vivo TWS 2 ANC. Jestli se vyplatí? To si řekneme v dnešní recenzi!


Nepřehlédněte: Vivo X80 Pro RECENZE: Aktuálně nejlepší fotomobil na českém trhu!


Specifikace Vivo TWS 2 ANC

Provedení bezdrátová sluchátka, TWS
Rozměry 23,8 × 22,2 × 30,2 mm (sluchátko)
60,0 × 24,3 × 45,4 mm (pouzdro)
Váha 4,7 g (sluchátko)
41,9 g (pouzdro)
Výdrž 7,3 bez ANC
4,1 s ANC
29 h v kombinaci s pouzdrem
Odolnost IP54, ochrana proti prachu a stříkající vodě
Měniče 12,2 mm
Frekvenční rozsah 20 Hz až 20 000 Hz
ANC ano
Mikrofony 3
Konektivita Bluetooth 5.2 / Google Fast Pair
Kodeky AAC, SBC, aptX Adaptive
Ovládání dotykové (tlakový snímač / gesta)
Baterie 45 mAh (sluchátko)
505 mAh (nabíjecí pouzdro)
Cena a dostupnost 2 990 Kč, červen 2022

Nová sluchátka Vivo TWS 2 ANC jsou typické pecky à la Apple AirPods nebo další obdobné počiny v produkci značek vesměs čínské provenience. Na pohled zaujmou vcelku robustním tělem a velmi decentní stopkou, jež je alfou omegou kýženého komfortu, ale k tomu se ještě dostanu.

Vivo TWS 2 ANC RECENZE
Zdroj: FONETECH.CZ

Obsah balení

  • Pravé a levé sluchátko Vivo TWS 2 ANC
  • Dobíjecí pouzdro
  • USB-A / USB-C kabel
  • Sada náhradních špuntů
  • Technická brožurka / základní průvodce

Nepřehlédněte: Chyba v kalibraci! Galaxie pozorované teleskopem Jamese Webba mohou být blíže, než se zdá


Design, kvalita

Po vyjmutí z tmavě modrého gradientního lakovaného pouzdra, přichází první křest ohněm. Sedí, nesedí? S ohledem na sadu výměnných špuntů v různých velikostech v podstatě o nic nejde, ale tady si moje ucho s Vivo TWS 2 ANC okamžitě „tyká“. Pasují jako ulitá, mise splněna.

Ale ještě zpět k pouzdru. Je malé, vejde se bez problémů snad i do té nejmenší kapsy a neuvěřitelně lehké. A taky hodně, hodně, lesklé. Pokud vás nenapadá, jak vypadá takový magnet na otisky prstů, tady máte žhavého adepta. A bohužel je také lapačem škrábanců, což je patrné i na fotkách.

Na jeho přední straně najdete téměř nenápadné logo výrobce, stavovou diodu a funkční tlačítko pro spárování plus vespod nabíjecí USB-C konektor.

Vivo TWS 2 ANC RECENZE
Zdroj: FONETECH.CZ

Sluchátka jsou na tom stejně. Vypadají stylově, ale osobně bych raději preferoval provedení v matu. Předesílám, že nejde jen o subjektivní záležitost vkusu, ale prakticky je občas nemožné je z pouzdra vyndat, jak kloužou.

Rada? Těsně za stopkou si je přizvedněte ukazováčkem a povytáhněte. A jen dodám, že díky váze 4,7 gramu o nic v uších skoro nevíte. Kladné body pecky sbírají i za zvýšenou odolnost IP54, díky které si poradí jak s prachem, tak stříkající vodou (ve všech směrech) nebo deštěm.


Nenechte si ujít: To nevymyslíš! Netflix v Česku zlevní, ale zákazník to šeredně odskáče


Konektivita, párování, ovládání

Vivo TWS 2 ANC podporují Google Fast Pair. V praxi to znamená bleskové připojení (platí pouze pro Android). V mém případě ty bylo ještě rychlejší díky spárování s redakčním telefonem Vivo X80 Pro (recenze). Stačilo jen pouzdro otevřít, a aniž bych sáhl na funkční tlačítko, smartphone sluchátka okamžitě detekoval.

Vivo TWS 2 ANC RECENZE
Zdroj: FONETECH.CZ

Stran kodeků je zde klasický AAC, SBC spolu s kvalitním aptX Adaptive a velmi nízkou latencí až 88 ms, což ocení například hráči. Dále zde nechybí připojení se dvěma zařízeními současně, takže pakliže posloucháte hudbu v telefonu a do toho potřebujete stihnout nějaký pracovní hovor na svém počítači, notebooku nebo tabletu, nebudete mít sebemenší problém. Ale pozor! Další zařízení musíte spárovat (opět) přes pouzdro.

Funkce Levé sluchátko (L) Pravé sluchátko (R)
Přehrát / Pozastavit nebo Přijmout hovor / Zavěsit hovory Jedno stisknutí
Změna skladby / Odmítnout hovory Dvojité stisknutí
Přepínání mezi ANC a transparentním režimem Stiskněte a podržte tlačítko
Zvýšit nebo snížit hlasitost Posunutím bříškem prstu nahoru nebo dolů

A samo sebou nechybí ani inteligentní detekce, která rozpozná, jestli sluchátka máte v uchu, nebo ne. Jakmile je vytáhnete nebo odložíte, hudba přestane hrát a v momentě, kdy si je nasadíte zpět, skladba pokračuje tam, kde skončila. Nejde o nic převratného, u konkurence to má kdekdo, ale pro úplnost to zmínit musím.

Vivo TWS 2 ANC RECENZE
Zdroj: FONETECH.CZ

Zvukové podání, ANC

Jakékoliv další dílčí úpravy si nastavíte v aplikaci Sluchátka Vivo, jež je jednoduchá a přehledná. S její pomocí si můžete gesta překonfigurovat nebo si vybrat z několika zvukových efektů (Standardní, Jasný hlas, Mega basy, Vysoký Tón). Layout je obdobný jako třeba u konkurenčního Xiaomi nebo dalších značek.

Zvukové podání je vynikající. Poslech je čistý, bez šumu, zkreslení, a to i tehdy, když Vivo TWS 2 ANC pěkně „osolíte“. Středy jsou výrazné, výšky přesné a basová složka je velmi dobrá. Té navíc můžete pomoci díky výše zmíněnému režimu Mega basy, jenž tomu projevu dodá ještě větší šťávu.

Aktivní potlačení okolního zvuku je slovy výrobce schopné upozadit veškeré ruchy až do 40 db. Ať už jste venku nebo uvnitř, s i bez ANC je ten rozdíl markantní; např. otravný zvuk klimatizace, debaty kolegů nebo zapnuté rádio téměř nevnímáte. Velký podíl na tom mají dva mikrofony umístěny vně (pak je zde vnitřní s vysokým SNR pro snímání hlasu).

Jako aktivní sportovec trávím hodně času venku, a tady jsem malinko na vážkách: měl jsem tu a tam pocit, že slyším vlastní kroky, nicméně jde o jediný, a spíše hodně subjektivní negativní pocit. Krom toho však byly uši doslova jako v bavlnce a sluchátka dokázala veškeré ruchy krásně vytěsnit.

Vivo TWS 2 ANC RECENZE
Zdroj: FONETECH.CZ

Výdrž

Každá z pecek má 45mAh baterii, která slibuje poslech přes 4, respektive 7,3 hodiny (bez aktivního ANC). V mém případě jsem se při 70% hlasitosti se zapnutým ANC a aptX Adaptive dostal na 3 hodiny a padesát minut, v kombinovaném režimu na 5, resp. 7 hodin bez ANC.

Nabíjecí pouzdro 505mAh akumulátorem obstará šťávu na dalších 29 hodin (opět bez ANC). V praxi jsem se dostal na nějakých 27,3 hodiny, což je hodně, hodně dobré.

Závěrečné shrnutí

Vivo TWS 2 ANC jsou skvělá sluchátka. Mají krásně vybalancovaný zvuk, v uších perfektně sedí, jsou lehoučká a moderní. Za mě z nepochopitelného důvodu postrádají bezdrátové nabíjení. A tím se dostávám k ceně.

V oficiální distribuci stojí bezmála 3 tisíce korun, a to není málo, vezmu-li v úvahu, že nemají ani qi, ani nepodporují rychlé dobíjení. Kdyby startovala na 2 499 Kč, tak není co řešit.

Na druhou stranu, tato negativa bohatě vyvažuje uživatelský zážitek, který snese srovnání s Apple AirPods nebo řadou Galaxy Buds od Samsungu.

Vivo TWS 2 ANC RECENZE
Zdroj: FONETECH.CZ

Mám si Vivo TWS 2 ANC koupit?

  1. Ano, pokud se vám líbí atraktivní design, skvělé zvukové podání v kombinaci s velmi nízkou latencí i váhou
  2.  Ne, jestliže jestliže požadujete rychlejší / bezdrátové nabíjení a neakceptujete relativně vyšší cenu
Plusy Minusy
+ design – pomalejší nabíjení
+ zvuk – chybí bezdrátové dobíjení
+ ANC – vyšší cena
+ inteligentní režimy
+ výdrž

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares