Nejlepší hry pro mobily: Tyto tři pecky prostě musíte mít!

  • V dnešním předvánočním okénku se mrkneme na populární hry
  • Jsou sice zdarma, ale v průběhu hraní z vás i tak vysají pár kaček
  • A pokud máte dlouhou chvíli, třeba se vám pár tipů rozhodně hodí

Původně jsme měli v plánu si herní pecky nechat až na období Vánoc, ostatně delší čas strávený mimo práci k tomu přímo vybízí. S ohledem na aktuální pandemickou situaci, kdy je většina z nás doslova přikurtována ke svým domovům, ale měníme plány a nabízíme vám ucelený přehled s předstihem právě teď. Tak jdeme na to!

Tip č. 1 – Asphalt 9

Na opravdové plnohodnotné pokračování této závodním automobilové arkádovky jsme čekali dlouhých pět let, a když v roce 2018 konečně vyšla, byli jsme z ní malinko rozpačití. Hra nepřímo navazuje na svého předchůdce a pokrok v detailech i grafice je znát. Ale! Zatímco starší “Osmička” se profilovala jako free-to-play gamesa, která je doslova prošpikovaná nejrůznějšími pakety za prachy, novější “Devítka” tento koncept povyšuje na zcela jiný level, a my si nejsme úplně jistí, jestli je to dobře.

Asphalt 9 Legends | foto: Gameloft

Hra totiž dost sází na efekt. Všeho moc a klidně i víc. Jedna máte k dispozici samořízení, takže díky umělé inteligenci de facto tu hlavní práci odedře za vás (dá se vypnout). A máte k dispozici i další prvky: 2x poklepání na brzdu otočí vaše auto o celých 360°, což je v kombinaci se skokánky nebo nejrůznějšími rampami vážně super. A i různé možností nitra spolu s dalšími triky nejsou k zahození. Ale časem tomu nebudete ani věnovat pozornost a přepnete na mód autopilota.

Kariérní růst není špatný a v kombinaci s multiplayerem (hrajete proti hráčům) sbíráte body jak na běžícím pásu. Jenže je to tak zdlouhavé jako 10x za sebou přečíst román Tři mušketýři. Je vidět, ze Gameloft se znovu podbízí nejrůznějšími balíčky, které vaši reputaci sice urychlí, ale ve výsledku za ně utratíte balík. Ale když to vezme kol a kolem, tak pro blázny do aut a opravdu povedených honiček je tahle hra “must”.

Download: ASPHALT 9


Tip č. 2 – PUBG

PlayerUnknown’s Battlegrounds je celosvětovým fenomén, a není se moc čemu divit. Přitom když před pár lety tato multiplayerová pecka vyšla, úspěch by jí hádal málokdo. V minulosti takřka absolutně okrajový žánr battle royale totiž během pár následujících sezon naprosto závratně explodoval do neskutečně gigantických rozměrů. A PUBG je toho jasným důkazem.

PUBG | foto: Tencent Games

My v redakci už něco pamatujeme (smích), takže jsme kontakt s touto vyvřažďovačkou trestuhodně odkládali. I přes její rostoucí popularitu, kterou prostě nešlo ignorovat, jsme neviděli důvod, proč se pouštět do něčeho, kde jste kolikrát až po krk v bahně s nohama a rukama od krve nehledě na neutuchající až paranoidní představu, že za každým keřem nebo stromem na vás míří kulomet. Jenže to je teorie. Jakmile se totiž do hry úplně ponoříte, poprvé vyskočíte z letadla a závratnou rychlostí se se škubnutím padáku přiřítíte na zem nějakého vzdáleného ostrova, je vám jasné, že tohle není pro čajíčky.

A pak už to jde ráz naráz. Otřepete se, první kulka. A takto párkrát dokola. Pak už se vám zrychlí nejen tep, ale i reakce. Začnete instinktivně jednat. Kašlete na schovávání se ve stínech, krčení se v koutě. Čapnete mapu, mrknete na směr “smrtící zóny”, seberete “kalacha” a už pádíte vybílit další barák. A tento scénář nikdy neomrzí. Takže pokud máte solidní železo a kus zvířete v sobě, tak PUBG musíte mít.


Tip č. 3 – Call of Duty Mobile

Jasně! Tahle pecka na našem (vašem) seznamu taky nesmí chybět! Mobilní verze z října loňského roku totiž skalní fanoušky původní adaptace nenechává na pochybách, že to jde i na mobilním telefonu. Rychlá akce, staré známé zbraně, perfektní vzdušná podpora i intuitivní skoro až ikonické mapy, to vše ke této hře neodmyslitelně patří. I s menší úhlopříčkou obrazu se budete zase cítit jako doma.

Call of Duty: Mobile | foto: Activision

Nováčkům to bude sice chvíli trvat, ale časem se otrkají a začnou si to dávat “pěkně na pohodu”. A ti zkušenější z vás se s tím nebudou rozpakovat a dají si pořádný týmový deatmatch 5 na 5 nebo Search & Destroy. Pořádná porce zábavy se dostaví okamžitě. A i Killstreaky, které získáváte za odměnu, se počítají. Jste v průšvihu? Přivoláte si vzdušnou podporu a BANG! A co třeba pomoc drona? Taky!

 

A samotné ovládání? Ale jo, povedlo se. V základu jedním prstem chodíte a druhým míříte. Střelba probíhá automaticky, nebo si ji vypnete. Dále máte k dispozici doslova přehršel tlačítek pro zamíření, kleknutí či skok, přebíjení, používání podpory a další akce. CoD Mobile má zkrátka všechno. Skvělou atmosféru, vynikající hratelnost i vymazlenou grafiku. A navíc i pořádný arzenál, takže pokud se z vás náhodou stane druhý Chuck Norris, tak už víte proč.

Call of Duty®: MobileDownload: Call of Duty®: Mobile

Takže dnes jsme vám představili dvě skvělé střílečky a jednu automobilovou pecku. Výčet se vám zdá malý? Nezoufejte! Příště si vezmeme na paškál další povedené gamesy.

Total
0
Shares