Realme 7 Pro

RECENZE Realme 7 Pro: pracant téměř bez kompromisů a za super cenu

  • Realme 7 Pro je bezvadný telefon za necelých osm tisíc
  • Ve výbavě má parádní displej i superrychlé dobíjení baterie
  • Překvapí také kvalitním fotoaparátem

Po recenzi chytrého telefonu Realme 7 se nyní podíváme na zoubek sesterskému modelu s přídomkem Pro v názvu. I tento mobil, který se řadí na hranici střední a vyšší střední třídy, má ambice pořádně zatopit konkurenci. Jeho výbava je totiž velmi dobrá. Výrobce navíc zvolil atraktivní cenu, takže finančně na tento smartphone dosáhne kde kdo.

Realme se s tím na českém trhu vůbec nepáře a konkurence v čele s Xiaomi, Huawei nebo Samsungem má rozhodně o čem přemýšlet. Letos na podzim poslalo do tuzemských obchodů hned dva zajímavé modely – Realme 7 a Realme 7 Pro. Oba navazují na modely 6 Pro a 6 z první poloviny roku, oproti předchůdcům však mají lepší výbavu, schopnosti i správnou cenu na to, aby se staly hitem sezóny.

Balení je klasika bez překvapení

I úvod této recenze patří popisu rodejního balení. Nebudeme to však nějak zdouhavě okecávat, takže opravdu jen ve stručnosti: telefon si domů donesete v pro Realme typické žluté krabičce. V té najdete nejen samotný smartphone, ale také nabíjecí adaptér, kabel pro dobíjení a synchronizaci dat s koncovkami USB-A a USB-C a papírový manuál.

Drží se velmi dobře

Realme 7 Pro
Realme 7 Pro | foto: vlastní

Realme 7 Pro patří ke kompaktnějším smartphonům, byť vzhledem k 6,4palcovému displeji to žádný drobeček vskutku není. Záda i boky jsou vyrobeny z plastu, což má za následek příjemnou hmotnost 182 gramů. V kapse se tak nepronese jako některé jiné telefony.

Podobně jako standardní sedmička má i Pro varianta zakulacená záda a do dlaně padne jako ulitá. A ani tentokrát nechybí matná povrchová úprava v poměru 2 ku 1, kdy záda jsou barevně oddělena tmavším pruhem. Zajímavé.

Smartphone nabízí standardní konektorovou a tlačítkovou výbavu: je tu tlačítko pro vypnutí/zapntí, kolébka pro ovládání hlasitosti, USB-C konektor, šuplíček pro SIM a paměťovku a také 3,5mm audiojack pro připojení drátových sluchátek. Čtečka otisků prstů se nenachází v tlačítku na boku, jako u Realme 7, nýbrž je ukrytá v displeji.

Realme 7 Pro: specifikace

Konstrukce plast, 160,9 × 74,3 × 8,7 mm, 182 g, odolnost proti postříkání vodou
Displej 6,4″, AMOLED, 60 Hz, 2400 × 1080 px, poměr stran 20:9, jemnost 411 ppi
Operační systém Android 10 + Realme UI
Čipset 8jádrový, 2,3 GHz, Snapdragon 720G
Paměť 8 GB RAM, úložiště 128/256 GB (UFS 2.1), nemá MicroSD slot
Fotoaparát čtyři (64 Mpx hlavní + 8 Mpx širokoúhlý 119° + 2 Mpx makro + 2 Mpx hloubkový), clona f/1.8 + f/2.3 + f/2.4 + f/2.4, umělá inteligence, EIS, LED blesk; přední 16 Mpx, clona f/2.1
LTE 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
Technologie Dual SIM, Bluetooth 5.1, USB-C, Wi-Fi, GPS, NFC, čtečka otisků v displeji, čtečka tváře, 3,5mm jack, stereo reproduktor
Baterie 4 500 mAh, rychlonabíjení 65 W
Cena a dostupnost 7 999 Kč, říjen 2020

Parádní podívaná

Realme 7 Pro
Realme 7 Pro | foto: vlastní

Displej je jedním z hlavních taháků nového Realme 7 Pro. Máme tu co dočinení s 6,4palcovým Super AMOLED panelem s rozlišením 2 400 × 1 080 pixelů. Chráněný je tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass 3+ a v základu je na něm nalepena i krycí fólie, byť ta je na můj vkus až příliš tvrdá a při ovládání uživatelského prostředí gesty nepříjemně řeže do prstů.

Podání barev u použitého zobrazovače je příkladné, pozorovací úhly skvělé a díky přítomnosti technologie AMOLED umí telefon hodně užitečnou funkci Always-on Display, díky které „vypnutý“ displej dokáže zobrazovat čas, notifikace a další důležité informace, jako například zmeškaný hovor, příchozí SMS a tak podobně. Sedmička Pro podporuje také technologii Bluetooth 5.1 a NFC pro mobilní platby u obchodníka.

V displeji je integrován nejen skener otisků prstů, který funguje příkladně, ale také selfie kamerka, uschována je v nevelkém průstřelu v levé horní části. Rámečky okolo dotykového displeje jsou tenké a vůbec telefon splňuje takřka všechny aktuální módní trendy. Neumí například rychlou obnovovací frekvenci, panel je pouze 60Hz, kdežto displej levnějšího sourozence Realme 7 dokáže obraz vykreslovat až 90krát za sekundu (90 Hz).

Chybí mu něco?

Realme 7 Pro
Realme 7 Pro | foto: vlastní

Vlastně asi ne. Procesor Snapdragon 720G společně s velice slušnými 8 GB operační paměti (toto je mimochodem jediná varianta, kterou výrobce nabízí) jsou zárukou hodně solidního zážitku. V populárním testu AnTuTu vychází skóre kolem 300 tisíc bodů. Reakce operačního systému jsou okamžité a telefon se nezalekne ani náročnějších her, jako třeba adrenalinové akce Asphalt 9 nebo populárních online stříleček Call of Duty Mobile nebo PUBG. S výkonem problém mít nebudete.

Systém bez zbytečností a balastu

Po systémové stránce tu máme co dočinění s operačním systémem Android 10 opatřeným rozhraním Realme UI 1.0. To se vyznačuje organizací menu podobně jako neupravený Android, tedy ve vytahovací roletce, vlastní domácí obrazovkou pro chytrého asistenta s nabídkami často používaných funkcí a tak dále. Výrobce musím pochválit za to, že nadstavba není zaplevelena zbytečnými aplikacemi, které byste stejně nikdy nevyužili. Mimochodem, nadstavba je naroubována na Android 10, nicméně už během pár týdnů telefon dostane nejnovější Android 11!

Co výdrž baterie?

Hodně solidní. Do těla smartphonu se vešla pořádná baterie s kapacitou 4 500 mAh. To znamená velmi dobrou výdrž, v praxi je perný den naprosto bezproblémovou záležitostí a při menším zápřahu dá telefon používat i dva dny. Přes USB-C konektor je podporováno i rychlé dobíjení, konkrétně s výkonem 65 W, což znamená dobití na 50 % kapacity asi za 20 minut. Dobíjení je prostě rychlé a stačí chvilka a telefon má zase relativně solidní porci energie na další hodiny provozu.

Jaký je fotoaparát?

Realme 7 Pro
Realme 7 Pro | foto: vlastní

Foťáky jsou další oblastí, kterou chce Realme 7 Pro v dané kategorii vynikat nad konkurenci. Smartphone se na zadní straně chlubí sestavou čtveřicí snímačů, která zahrnuje 64Mpx hlavní snímač s objektivem o světelnosti f/1,8, dále tu je 8Mpx 119stupňový ultraširokoúhlý objektiv, makroobjektiv a portrétní objektiv. Kromě toho je součástí Realme 7 Pro i přední fotoaparát s rozlišením 32 Mpx.

Pravdou je, že především hlavní fotoaparát nemá žádné výrazné slabiny, podává dobrý výkon jak za ostrého slunečního svitu, tak při špatném osvětlení: ano, šum se objevuje, ale s tím se počítá. I v nočním režimu Noční scéna jsou výsledky hodně solidní a na danou třídu jsou fotky rozhodně příjemným překvapením.

Širokáč není úplně špatný a za ideálních podmínek vyprodukuje slušný snímek, zbylé dva snímače už tu jsou ale spíše do počtu. Fotoaparát Realme 7 je v každém případě příjemným překvapením. Za stejné peníze konkurence mnohdy nabízí méně. Video telefon zvládá v rozlišení až 4K při 30 snímcích za sekundu. Pro lepší stabilizaci obrazu ale doporučuji přepnout na Full HD (1080p).

Mám si ho pořídit?

Realme 7 Pro
Realme 7 Pro | foto: vlastní

Realme 7 Pro je elegantní a designově i konstrukčně povedený kousek. Ani po funkční stránce a stránce výbavy u něj neshledávám žádné nedostatky a jako takový se mi telefon opravdu líbí. Výkonu má víc než dost, baterie se nabíjí rychlostí blesku a fotoaparát podává překvapivě konzistentní výsledky; navíc překvapí schopnostmi za zhoršených světelných podmínek, tedy za šera a tmy. Skvělý je rovněž displej, který v dané cenové kategorii nabízí parádní podívanou. Ano, mohl by mít rychlejší obnovovací frekvenci a čipset by mohl umět sítě 5G, přednosti ale výrazně převažují.

Co se nám líbí

  • dostatek výkonu pro hraní her
  • skvelý displej typu AMOLED
  • optimalizovaný systém s nadstavbou bez balastu
  • 4 500mAh baterie a 65W nabíjení
  • kvalitní fotografie
  • cena

Co se nám nelíbí

  • chybí bezdrátové nabíjení a odolnost vůči vodě a prachu
  • chybí podpora 5G
  • obnovovací frekvence displeje mohla být vyšší
Total
0
Shares