Měsíc

Nejdetailnější fotografie Měsíce vás vezme za srdce. Nepořídil ji teleskop za miliardy, ale člověk

  • Podívejte se na úchvatnou fotografii Měsíce
  • Skládá se ze 180 tisíc snímků a ukazuje každý kráter

Americkému fotografovi astronomických jevů se zase jednou něco povedlo. Andrew McCarthy tentokrát přišel s dechberoucí fotografií Měsíce. Výsledný snímek se skládá ze 180 tisíc záběrů, které dal dohromady, a je tak vidět každý možný měsíční kráter.


Nepřehlédněte: Českým Instagramem se šíří nový podvod. Připraví vás o účet a vy tomu sami pomůžete. Jak?


Takhle jste ho ještě neviděli

Po tisíciletí lidé vzhlíželi k nebesům a viděli stejnou stříbrnou kouli křižující noční oblohu, ale Měsíc zdaleka není takový, jak se na první pohled zdá, jak si mnozí myslí. Andrew McCarthy, snímající často průlety Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), si dal znovu záležet a výsledkem je zřejmě vůbec ten nejkrásnější snímek Měsíce. Skládá ze 180 tisíc záběrů, a tak můžeme vidět každý možný měsíční kráter.

„Toto je ubývající Měsíc, zachycený jako mozaika pomocí 180 000 jednotlivých snímků,“ řekl McCarthy časopisu Newsweek. „Výsledná fotografie má rozlišení 183 megapixelů, což nám umožňuje vidět povrch v neuvěřitelných detailech. Barvy byly upraveny, aby odrážely složení minerálů.“

I když zvolená barevná paleta může působit trochu falešně, technicky vzato se díváme na pravé odstíny Měsíce, jen naše oči nejsou dostatečně citlivé, aby je tak normálně viděly. McCarthy dodal snímku sytost, aby vynikly v celé své kráse.

Měsíc složený ze 180 tisíc fotek

Astrofotograf si svůj první dalekohled koupil „z rozmaru“ v roce 2017. „První věc, kterou jsem přes něj viděl, byl Jupiter a Saturn. Okamžitě mě to chytlo,“ řekl. Ale to už je dávno. Nedávno si postavil vlastní hvězdárnu s jedenáctipalcovým dalekohledem umístěným na speciálním stojanu, který používá pro záběry, jako je tento.

K focení Měsíce ve vysokém rozlišení McCarthy používá techniku zvanou „šťastné snímkování“. Při ní se během několika minut pořídí obrovské množství fotografií, které se pak pomocí speciálního softwaru poskládají dohromady.

Zdroj náhledové fotografie: Andrew McCarthy, zdroj: Newsweek

Total
0
Shares
1 komentář
  1. NASA tvrdí že nemůžeme vidět zatmenou stranu měsíce a tady ji vidíme jak nic..tak kurva kdo lže

Comments are closed.