Dívka, modelka

Modelingová agentura nemá fotografy, studio ani modelky. Na všechno stačí umělá inteligence

  • Umělá inteligence už fušuje i do modelingu
  • Na světě je první studio s kráskami, které neexistují
  • Za malý poplatek si je ale můžete pronajmout

Abyste uspěli ve světě modelingových agentur, nepotřebujete fotografy s technikou za miliony, velký ateliér a už vůbec ne lidi, kteří si pořád jen na něco stěžují. Americká Deep Agency vsadila na umělou inteligenci. Stačí si vybrat tu správnou modelku z katalogu, zasadit ji do nejvhodnějšího prostředí a poté už jen zmáčknout spoušť virtuálního fotoaparátu.


Nepřehlédněte: Českým internetem se šíří nový podvod. Falešná umělá inteligence krade účty k Facebooku


Proč modelky, když máme AI

Deep Agency je společnost, která vlastní desítky virtuálních modelů, které vytvořila umělá inteligence. Za malý poplatek si je můžete najmout. Fotit je můžete trojicí virtuálních fotoaparátů přímo na stránkách projektu. Pro zájemce jsou k dispozici modely Fujifilm XT3, Canon EOS Mark II a Sony A7, na kterých lze scénu ladit (rychlost závěrky, ISO atp.) stejně jako se skutečnými fotoaparáty. 

Nejde tu ale jen o generativní modely AI, které stránka poskytuje, za 29 dolarů měsíčně uživatelé získají plný přístup, který zahrnuje vysoce kvalitní fotografie v různých nastaveních a stylech, včetně nereálných (např. že modelka jezdí na žralokovi).

Za společností Deep Agency stojí nizozemský podnikatel Danny Postma, který své služby nabízí influencerům sociálních médií, marketérům a fotografům produktů z e-shopů. Postma často svou inovativní AI modelingovou agenturu propaguje na Twitteru a jeden z jeho tweetů dokonce získal 26 milionů zobrazení, ale vesměs s negativními reakcemi. 

Ruce vzhůru!

Stojí také za zmínku, že na většině příkladů zobrazených na webových stránkách společnosti nejsou vůbec vidět zuby modelů. „Od teď, pokud na fotografii neuvidím ruce nebo zuby, budu předpokládat, že osoba na zmíněné fotce neexistuje,“ píše jeden z uživatelů Twitteru.

Je obecně známo, že umělá inteligence generující obrázky a fotografie špatně pracuje se zuby a rukama. Za to, proč AI generuje ruce s více prsty, mohou částečně tréninková data. Jednoduše řečeno, lidé zobrazují své končetiny mnohem méně často než obličej. To samé platí v případě zubů.

Zdroj náhledové fotografie: xusenru / Pixabay, zdroj: PetaPixel

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Tak to je super. Další meta dosažena! Za chvíli nebudeme muset chodit do práce. Akorát nevím, až se sejdeme u barelu na ulici, jak se zahřejeme, když i u staveb chtějí zakázat krby. Nebo každý bezdomovec vyfasuje přenosný solární panel a baterii?
    Tuším, že tohle není moc domyšlené a to mě trochu děsí.

Comments are closed.