Kdy lidstvo obdrží první zprávu od mimozemšťanů?

Mimozemšťané se nás snaží kontaktovat, ale jejich úsilí je kolosální ztrátou času, říkají vědci

  • Mimozemšťané, ano či ne?
  • Existují stovky případů setkání s UFO
  • Všechny ale vyznívají do ztracena

Jsme ve vesmíru sami? To je otázka, na kterou stále neumí nikdo kloudně odpovědět. Navzdory stovkám či tisícům nejrůznějších setkání, přísežným prohlášením a záhadným místům (např. Oblast 51 ve Spojených státech), spousta skeptiků stále poukazuje na to, že jde o padělky a zbožná přání jednotlivců. Že žádní mimozemšťané neexistují.


Nepřehlédněte: Webbův teleskop dohlédl nejdál do hlubin vesmíru. Barevný snímek bere dech, tleskal i americký prezident


Lidstvo mimozemšťany neslyší

Podle vědců z Edinburské univerzity se nás mimozemšťané možná snaží kontaktovat, ale je jim to úplně k ničemu. Zprávy nám totiž nejspíše posílají v částicích světla, které na Zemi nikdy nedorazí.

Nejnovější studie uvádí, že inteligentní mimozemšťané s největší pravděpodobností používají „kvantovou komunikaci“ k odesílání zpráv ze vzdálenosti tisíců světelných let. Poselství lidstvu prý vysílají prostřednictvím malých subatomárních částic, které jsou ale naneštěstí tak jemné, že jsou zničeny, než se k nám dostanou.

Funguje to i opačně

Teorie „kvantové komunikaci“ tak nejspíše platí i obráceně. Pokud mimozemšťané na Zemi v minulosti někdy skutečně ztroskotali, neměli žádnou naději, že se dovolají domů a někdo jim přiletí na pomoc.

Profesor Arjun Berera, teoretický fyzik z univerzity v Edinburgu, řekl: „V zásadě je možné detekovat kvantový signál přicházející z astrofyzikálního těla nebo dokonce inteligentní signál z mimozemské civilizace.“ Dodal nicméně, že jde o choulostivou věc a sebemenší interakce poslané zprávy s okolím by ji zničila dřív, než by ji lidstvo vůbec odhalilo.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Leonardi / Unsplash, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
19 komentářů
  1. Nemůže být zájem rozumných bytostí kontaktovat bytosti nerozumné, byť rozumem obdařené. Naši minulost tvoří trosky. Trosky budov, kultur, přírody…Zatím nenastal obrat. Je to vždy jen přání. Jsme stejní. A pokud nám někdo zle ublíží, jsme posmtychtiví a použijeme veškerý kalibr, co máme. Kdo zabrání Rusům v použití chemických, biologických nebo jaderných zbraní? Když budou chtít, bude se nám tajit dech, zavřeme třeba oči, ale pak se to stane…A Čína? Je 21. století a vojenské (nikoli mírové) ambice má…

  2. Článek trochu mimo. Bytosti, které zvladnou kominikaci na kvantové úrovni, že by nevěděli, že se částice zničí a nikde nedoletí ?

    1. Pěkná knížka na toto téma je “Ami, chlapec z hvězd”. Její pokračování je “Ami se vrací”.

    2. Přesně to samé jsem si hned po přečtení toho názoru říkala já. Ne, ti už jsou úplně někde jinde a pokud budou chtít, zkontaktují si takové, kteří za to budou stát. Ne dnešní lidstvo.

      1. Tak jak říkáte. Kontaktují jen ty, kteří se o to sami pokusí, což nikdy nebude cynický a zaslepený člověk, který nevěří sám sobě a síle, kterou máme všichni v sobě.

  3. Jasně, jsou to úplný dementi. Ještě že na to v Edimburku přišli.

  4. Zprávy nám totiž nejspíše posílají v částicích světla, které na Zemi nikdy nedorazí.
    aha, tož to su ale troubové že to nevědí…

  5. Kdybychom měli ve vesmíru nejmodernější komunikační družice ,tak jak je např navý kosmický dalekohled Jamese Weba,na dělání fotografie ,tak určitě bychom mohli zachytit skoro ze všech stran z každého souhvězdí (je jich přibližně 72 za rok) obrovské množství všemožných kosmických signálů od mimozemšťanů které k nám doletěli z 1000,5000,200000,miliony let či dokonce milardovém zpoždění.

  6. Myslím si že lidstvo není na to pripraveno poňevadž bychom to nechápali, a ohledně komunikace jsou o tisíce let někde jinde když umějí cestovat vesmírem!!?

  7. Právě proto je asi vesmír tak ohromný a ty vzdálenosti (miliony světelných let/miliardy kilometrů) obrovské a těžko představitelné. I Kdyby nějaké 2 civilizace spolu dokázaly komunikovat, překonání vzálenosti mezi nimi pokud by neměly by mohlo trvat desítky tisíc let apod. Navíc v nějaké jiné galaxii mohou panovat úplně odlišné jiné podmínky než zde a otázkou je jaký smysl by mělo se tam vydávat apod.

  8. Člověk/lidské tělo je příliš křehké a zranitelné a ty podmínky v kosmu/ve vesmíru jsou tak nepřátelské k životu (radioaktivita, vakuum, absence gravitace) – to je naprosto extrémní se vydávat někam do vesmíru na nějaké větší vzdálenosti. A ikdybychom vyvinuli technologie které by to umožňovaly, vždycky to člověk použil vojensky,takže je možná lepší že to nemáme.

  9. Ten vesmír/hvězdy to jsou v podstatě jaderné reaktory ve kterých probíhá jaderná fúze při které vznikají těžší prvky než vodík. I my, vše okolo nás/ materiál ze kterého jsou naše těla pochází z hvězd. Veškeré prvky těžší než vodík a helium vznikly jadernou fúzi uvnitř nějaké hvězdy.

  10. Pravděpodobnost, že v miliarách galaxií a v různých hvězdných systémech které jsou okolo nás je alespoň něco živého je velmi vysoká, život je totiž všude ve vesmíru i když ten vypadá jako místo kde vše mrtvé. Ale není tomu tak. Ale ty vzdálenosti jsou tak ohromné, že je nelze v nějaké rozumné době překonat. Člověk nedokáže doletět ani k nejevzdálenější planetě Sluneční soustavy a vrátit se na Zem.

    1. On nedokáže doletět zatím ani k té nejbližší, aby se vrátil…

  11. Proč si pořád nějací vědci kladou otázku, zda jsme ve vesmíru sami? Ve vesmíru jsou miliardy hvězd, kolem nichž obíhají planety. Je naprosto vyloučeno, aby jen na jediné z nich tedy matičce Zemi vznikl život. Ale vzdálenosti mezi obydlenými planetami jsou tak nepředstavitelné, že se tyto civilizace nikdy nesetkají!
    Jen pro srovnání. Americká sonda Voyager, vypuštěná v r.1977 doletí k nejbližší hvězdě Proxima Centauri asi za
    50 000 let!!!! A to letí vesmírem 60x rychleji než dopravní letadlo.

  12. Otázka je špatně. Tedy ne jestli existují ale co když neexistují? Není přece nejmenší důvod očekávat že naše malá část vesmíru je nějak zásadně liší od zbytku vesmíru. Také se vědci shodují na tom že je vesmír homogenní takže někde další život existovat musí. Jedině se obávám že každá civilizace bude mít svých starostí dost a nebude chtít tahat k sobě ty naše starostí. Takže střetnutí se budou vyhýbat.

Comments are closed.