Pražské metro

LTE a 5G jsou v dalších čtyřech stanicích pražského metra

  • Další 4 stanice pražského metra a přilehlé tunely jsou pokryty LTE i 5G sítí
  • Nově lze datovat na Vysočanské, Kolbenově, v Hloubětíně a Kobylisích
  • Do konce roku zůstává pokrýt 10 stanic

Pokrytí tunelů metra spočívá v instalaci přibližně 5 cm širokého vyzařovacího kabelu v celé délce pražského metra, kromě nejnovějšího úseku trasy A – Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. V tomto úseku byla LTE technologie zajišťující telefonování a vysokorychlostní datové připojení instalována již během výstavby.

180 minut na zavedení 5G

Veškeré práce na výstavbě LTE sítě probíhají pouze během pravidelných nočních výluk metra, které trvají přibližně tři hodiny. Instalace nicméně neprobíhají každou noc. Pro umístění vyzařovacího kabelu je nejdříve potřeba do stěn tunelu metra navrtat plastové úchytky, u kterých naproti kovovým nehrozí riziko rušení signálu.

Pražské metro
Pražské metro, ilustrační | foto: DPP

Rychlost osazování tunelu metra sítí LTE záleží na jeho délce. Nejkratší úsek mezi Muzeem a Hlavním nádraží měří 425 metrů a naopak nejdelší s délkou 2 748 metrů spojuje Nádraží Holešovice a Kobylisy. Na instalacích se v přepravní výluce podílí až 70 techniků. Na výstavbu LTE sítě v jedné stanici je potřeba minimálně 50 hodin, pokrytí tunelu mezi dvěma stanicemi v obou směrech zabere přibližně 2 měsíce.

Dopravní podnik na pokrytí pražského metra signálem vysokorychlostní sítě LTE (4G) pracuje od roku 2018 ve spolupráci s operátory O2, T-Mobile, Vodafone a společnosti CETIN.

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..