Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Kybernetický útok na Namco Bandai. Hackeři okradli tvůrce Pac-Mana a získali cenné informace

  • Hackeři okradli studio Namco Bandai
  • Dostali se k cenným informacím

Světoznámé japonské studio Namco Bandai oznámilo, že se stalo obětí hackerského útoku. Ukradena byla interní komunikace i tajné informace včetně těch o zákaznících. K napadení došlo 3. července, ale není jasné, kdy se firma o prolomení svých serverů dozvěděla.


Nepřehlédněte: Rusko staví novou superzbraň. Laserový kanón Kalina oslepí a zničí nepřátelské satelity


Okradli Namco Bandai

Když se nedaří, tak se nedaří. Namco Bandai jsou jedni z vůbec nejoblíbenějších vývojářů videoher a jejich Pac-Mana nebo Tekkena zná celý svět. Teď ovšem studio dostalo těžkou ránu, stalo se obětí hackerů.

„Dne 3. července jsme zaznamenali neoprávněný přístup třetí strany k interním systémům v asijských regionech (kromě Japonska). Přijali jsme opatření, jako je blokování přístupu na servery, abychom zabránili šíření škod. Existuje možnost, že se na serverech a počítačích nacházely informace o zákaznících.

Příčinu incidentu budeme vyšetřovat a výsledky vyšetřování podle potřeby zveřejníme,“ uvedlo studio v prohlášení pro média s tím, že oslovilo specialisty na bezpečnost, aby firmě pomohli s posílením bezpečnosti a navrhli opatření, které zabrání do budoucna zabrání dalším podobným incidentům.

Poláci se vydírat nenechali, data skončila v aukci

Za útokem na Namco Bandai stojí údajně skupina Alphv, která po studiu požaduje peníze. Těžko teď odhadnout, co se bude dít dál, ale podobné útoky nejsou v herním průmyslu až tak neobvyklé. Poslední velikou společností, která se stala terčem hackerů, bylo polské vydavatelství CD Projekt, autoři Zaklínače a Cyberpunku 2077.

Hackeři Polákům ukradli kopie zdrojových kódů pro Cyberpunk 2077, Zaklínače 3, Gwent a nikdy nevydanou verzi Zaklínače 3. Dále si také stáhli všechny dokumenty o účetnictví, administrativě, právních záležitostech, personalistice nebo vztazích s investory. Vývojáři přesto s vyděrači nevyjednávali a ti tak později všechna data prodali na dark webu.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: The Sun

Total
0
Shares